header

خانه / لیست مطالب آموزشی / آموزش اصلاح سگ

آموزش اصلاح سگ

تعداد بازدید : 7279 تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۲۶
امروزه تمایل به نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اگر شما هم جزء افرادی می باشید که به داشتن حیوانات خانگی علاقه مند هستند؛ بهتر است موارد مربوط به نظافت و نگهداری از او را به خوبی بدانید.

امروزه تمایل به نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اگر شما هم جزء افرادی می باشید که به داشتن حیوانات خانگی علاقه مند هستند؛ بهتر است موارد مربوط به نظافت و نگهداری از او را به خوبی بدانید. در حقیقت نظافت و تمیز نگه داشتن سگ در خانه کار سختی نیست، اما داشتن اطلاعات مورد نیاز در این زمینه می‌ تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

در بین حیوانات معمولاً اکثر افراد ترجیح می دهند یک سگ خانگی داشته باشند اما نکته ای که وجود دارد این است که موی سگ باید در فواصل زمانی منظم، کوتاه شود. در ادامه نکات کلیدی را در ارتباط با آموزش اصلاح سگ، ذکر خواهیم کرد.

 هزینه اصلاح سگ در منزل تیپ چین

 

برای اصلاح سگ به چه ابزاری نیاز داریم؟ | تیپ چین

برای اصلاح سگ به چه ابزاری نیاز داریم؟

 

حتما می دانید که برای انجام هر کاری، ابزار مخصوص به همان کار را نیاز دارید. اصلاح سگ هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. اولین قدم برای اینکه موی پت محبوبتان را اصلاح کنید این است که ابزار باکیفیت و البته مناسبی در اختیار داشته باشید.

در ادامه برخی از مهمترین تجهیزات و ابزاری که برای اصلاح سگ نیاز دارید، ذکر می کنیم:

قیچی

مهمترین ابزار برای اصلاح موی سگ، یک قیچی تیز و حرفه ای است. قیچی باید به نحوی باشد که موها را بدون کشیده شدن و گیر کردن، کوتاه کند. در این صورت سگ محبوبتان بدون هیچ گونه ناراحتی، برای کوتاهی موها با شما همکاری خواهد کرد.

برس و شانه

اگر حیوان خانگی شما موهای بلندی دارد، بهتر است از یک برس یا شانه فلزی استفاده کنید. در غیر اینصورت یک برس با دندانه های پلاستیکی هم می تواند کاملاً مناسب باشد.

 

آموزش اصلاح سگ | تیپ چین

ماشین اصلاح

داشتن یک ماشین اصلاح خوب و قابل اطمینان می تواند کار شما را حسابی راحت کند. ماشین های اصلاح مخصوص سگ هم وجود دارد که بسیار امن تر و ساده تر از ماشین اصلاح های معمولی هستند.

شامپو

قبل و بعد از اصلاح موهای حیوان بهتر است موها را حتماً با یک شامپوی باکیفیت، شستشو دهید. شامپویی که برای سگ خانگی تان استفاده می کنید باید هیچ گونه مواد شیمیایی نداشته و کاملا سازگار با موهای حیوان باشد.

 

نکات مهم و طلایی در آموزش اصلاح سگ | تیپ چین

 

نکات مهم و طلایی در آموزش اصلاح سگ

 

  1. قبل از اینکه کار اصلاح موهای سگ را آغاز کنید؛ بهتر است حیوان را به طور کامل، شستشو دهید. در خصوص شستشوی حیوان همیشه دمای آب را چک کنید تا ولرم باشد. همچنین از شوینده های مناسب سگ هم برای این کار، استفاده کنید.
  2. توجه داشته باشید که کار پیرایش و اصلاح موی سگ را قبل از اینکه موها به خوبی خشک نشده اند، آغاز نکنید. می توانید از یک حوله نرم برای کمک به خشک شدن موها نیز، بهره گیرید.
  3. زمانی که موهای سگ کاملا خشک شد؛ آن ها را برس بکشید تا موهای زائد ریخته شوند. برای اصلاح سگ از قسمت سر شروع کرده و به تدریج به پایین بدن او، حرکت کنید. قسمت زیرین شکم سگ ناحیه حساسی محسوب شده و بنابراین باید در هنگام برس کشیدن، این کار را با نهایت ملایمت انجام دهید. در هیچ مرحله ای از اصلاح موی سگ نباید حیوان احساس آزردگی و تنش داشته باشد که این موضوع هم در کیفیت کار شما تاثیرگذار است و هم باعث می شود که حیوان از لحاظ روحی، آسیب ببیند.
  4. هرگز موهای سگ را به شدت و بیش از اندازه برس نکشید. به طور کلی اصلاح موی سگ در منزل کاری زمانبر بوده و نیاز به دقت و حوصله دارد.
  5. اگر قرار است برای کوتاه کردن موهای سگ از ماشین اصلاح استفاده کنید، سعی کنید تنها از دستگاه هایی استفاده کنید که تیغه های تیزی داشته باشند. در این صورت موهای سگ کشیده نمی شود.
  6. چنانچه حین اصلاح سگ علائمی مثل تورم، قرمزی و عفونت مشاهده کردید؛ قبل از اینکه آن ناحیه را نظافت کنید، حتماً حیوان را به دامپزشکی ببرید.
  7. و اما یک نکته مهم دیگر، اگر قرار است برای کوتاهی موی حیوان از ماشین اصلاح استفاده کنید؛ این مورد را در نظر داشته باشید که ماشین اصلاح در حین روشن بودن طولانی مدت، ممکن است بیش از اندازه داغ شود. بنابراین هر از گاهی تیغه دستگاه را چک کنید و اگر دمای آن بالا رفته است، فرصتی برای خنک شدن به آن بدهید.
  8. همانطور که گفتیم، قیچی یکی از مهمترین ابزارها برای اصلاح موی سگ می باشد. از قیچی برای کوتاه کردن موی اطراف گوش ها، پاها و صورت سگ استفاده کنید و سعی کنید تنها با نوک قیچی  آن هم با دقت بالا این کار را انجام دهید تا اگر حیوان به صورت ناگهانی حرکت کرد، فرصت کافی برای دور کردن قیچی داشته باشید.

مطالب مرتبط: آرایشگاه حیوانات

اگر سگ ناآرامی دارید...

 

بیشترین مشکلی که ممکن است به هنگام اصلاح موی سگ برایتان پیش آید در خصوص نا آرام بودن برخی از سگ ها می باشد. معمولاً سگ ها به هنگام اصلاح ناآرام می شوند. ممکن است اصلاح بدن برای آن ها استرس زا بوده و موجب تنش شود. علاوه بر این، مواردی مثل کشیدگی موها می تواند برای آن ها دردناک باشد. با وجود این موارد ممکن است به سگ ها حق بدهید که کمی واکنش های غیرمعمول از خود نشان بدهند.

البته نگران این موضوع نباشید. محصولات زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند بتوانید سگ را حین اصلاح، آرام نگه دارید. از جمله این محصولات می توان به  جویدنی های آرام بخش مخصوص سگ، اشاره کرد. البته می توانید از ترفندهای دیگری مثل پاداش دادن به سگ نیز استفاده کنید. همچنین می توانید سگ را نوازش کرده و با لحنی آرام، با او صحبت کنید. در هر صورت از هر ترفندی که می توانید برای آرام کردن سگ، استفاده کنید.

سعی کنید برنامه مربوط به اصلاح سگ را از کودکی و در فواصل منظم برای او، اجرا کنید. در این صورت حیوان یاد می‌ گیرد که این برنامه هم جزئی از زندگی اوست و باید با چنین شرایطی کنار آید. البته که اصلاح سگ در فواصل زمانی منظم باعث می شود موهای سگ بیش از اندازه بلند نشود. موی بلند موجب بروز بیماری های مختلف در حیوان می شود. بنابراین با کوتاه نگه داشتن موهای سگ و همچنین شستشوی به موقع، می ‌توانید از بروز این مشکلات پیشگیری کنید.

اصلاح سگ در آرایشگاه تیپ چین

اصلاح سگ در آرایشگاه

اگر اصلاح سگ در منزل برایتان دشوار است؛ می ‌توانید این کار را به دست آرایشگران حرفه ای و باتجربه، بسپارید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که حیوان خانگی شما روحیه کاملاً حساسی داشته و نمی توانید برای اصلاح او را به دست افراد ناشی بسپارید. سعی کنید تنها به آرایشگاه هایی مراجعه کنید که کادر متخصص و حرفه ‌ای داشته و از تجربه کافی در زمینه کوتاهی موی حیوانات، برخوردار باشند.

آرایشگاه تیپ چین یکی از سالن های معتبر در این زمینه است که علاوه بر خدمات بی نظیری که به مشتریان ارائه می ‌کند، کوتاهی موی حیوانات خانگی را هم با بهترین متد روز و بهره بردن از تجهیزات مدرن و پیشرفته، انجام می دهد.

علاوه بر کوتاهی موی حیوانات خانگی، خدمات دیگری مثل گریم چهره داماد، پیرایش و اصلاح موی صورت، ماساژ پوست، پاکسازی و جوانسازی پوست و... هم در این آرایشگاه، قابل انجام است.

شما می توانید برای رزرو نوبت به صورت کاملاً غیرحضوری از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن تیپ چین، اقدام کنید.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :