header

خانه / لیست مطالب آموزشی / نحوه نگهداری از سگ نژاد پامرانین

نحوه نگهداری از سگ نژاد پامرانین

تعداد بازدید : 79 تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
سگ‌ ها موجودات دوست داشتنی و بامزه‌ ای هستند که با دو خصلت باهوشی و وفاداری توانسته ‌اند در بین افراد بسیار محبوب واقع شوند. اگر به نگهداری از حیوانات خانگی علاقه‌مند هستید، حتماً نژادهای مختلف سگ‌ ها را بررسی کرده‌ اید. اینکه کدام نژاد را برای نگهداری انتخاب کنید، به روحیات شما و همچنین نوع کاربری حیوان دارد. برخی از نژادها تنها برای نگهبانی مناسب بوده و خصلت جنگ جویانه دارند. اما اگر به سگ‌ های بازیگوش و بانمک علاقه‌مند هستید، بهتر است به سراغ نژادهایی مثل پامرانین بروید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نگهداری از این نژاد سگ‌، آشنا کنیم.

سگ‌ ها موجودات دوست داشتنی و بامزه‌ ای هستند که با دو خصلت باهوشی و وفاداری توانسته ‌اند در بین افراد بسیار محبوب واقع شوند. اگر به نگهداری و خدمات حیوانات خانگی علاقه‌مند هستید، حتماً نژادهای مختلف سگ‌ ها را بررسی کرده‌ اید. اینکه کدام نژاد را برای نگهداری انتخاب کنید، به روحیات شما و همچنین نوع کاربری حیوان دارد.
برخی از نژادها تنها برای نگهبانی مناسب بوده و خصلت جنگ جویانه دارند. اما اگر به سگ‌ های بازیگوش و بانمک علاقه‌مند هستید، بهتر است به سراغ نژادهایی مثل پامرانین بروید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نگهداری از این نژاد سگ‌، آشنا کنیم.

چگونه از سگ نژاد پامرانین مراقبت کنیم؟

چگونه از سگ نژاد پامرانین نگهداری کنیم؟

اولین و مهم‌ ترین چیزی که در ارتباط با نگهداری از حیوانات خانگی مطرح می ‌شود، امن بودن محیط است. بنابراین اگر سگ نژاد پامرین را در خانه نگهداری می ‌کنید؛ حتماً باید محیط را برای او، ایمن کنید. سگ ‌های این نژاد عاشق جویدن هستند. بنابراین تمام جویدنی ‌ها را دور از دسترس او، قرار دهید. همچنین تمامی مواد شیمیایی و کیسه‌ های زباله و... نباید در دسترس او باشند.

مطالب پیشنهادی: اصلاح سگ در منزل

توجه داشته باشید که بعضی از گیاهان برای این نژاد سگ‌ ها بسیار سمی هستند. پس حتماً در این زمینه، بررسی دقیق داشته باشید. با در نظر گرفتن این نکات می ‌توانید یک محیط کاملاً ایمن برای سگ محبوبتان، ایجاد کنید. در حقیقت زمانی که محیط برای زندگی یک حیوان مطلوب نباشد، نمی ‌توان به خوبی از او مراقبت و نگهداری کرد.

نکات تربیتی سگ نژاد پامرانین

نکات تربیتی در ارتباط با سگ‌ های نژاد پامرانین

اگر نژاد پامرانین را از سنین کم آموزش بدهید، به راحتی به حرف شما گوش می‌ دهند. اما شیوه آموزشی شما باید با قاطعیت تمام باشد. سگ نژاد پامرانین عاشق بازی با توله سگ ‌های دیگر است و اصلاً از رفتن به یک مکان جدید مثل پارک‌ ها، هراسی ندارد. البته برای اینکه سگ محبوبتان از ابتلا به بیماری در امان باشد، بهتر است او را واکسینه کرده باشید. در این صورت از لحاظ بازی با دیگر سگ ‌ها، نگرانی نخواهید داشت.

 

در ارتباط با غذای سگ پامرانین

اگر سگ خانگی‌تان کمتر از ۶ ماه سن دارد، باید حداقل سه بار در روز به او غذا بدهید و در صورتیکه سن او بیشتر از ۶ ماه است، باید دو بار در روز تغذیه شود. غذای خشک بهترین گزینه برای این نژاد می ‌باشد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که حتماً باید به اندازه فعالیت و بازیگوشی سگ، به او غذا بدهید. در غیر این صورت مستعد بیماری می ‌شود.
یک وعده غذایی سگ پامرانین باید به اندازه کافی مواد مغذی داشته باشد. در غیر این صورت در سلامت و رشد حیوان، اختلال ایجاد می ‌شود. سعی کنید هرگز گردن مرغ، ران مرغ، بال مرغ و استخوان ‌های پخته شده را در غذای سگ پامرانین، قرار ندهید. سعی کنید آب آشامیدنی توله سگ از نوع معدنی باشد. همچنین اگر به تازگی سگ را به منزل آورده ‌اید، حتماً رژیم غذایی قبلی او را ادامه بدهید. هر گونه تغییر در رژیم غذایی سگ، باعث استرس بیشتر در او می ‌شود.

نکات مراقبتی نگهداری از سگ پامرانین

نکات مراقبتی در ارتباط با نگهداری از پامرانیان

در ارتباط با نگهداری از این سگ باید یک نکته مهم را ذکر کنیم و آن اینکه، مهربان و قاطع باشید. در حقیقت اگر قاطعانه با این نژاد از سگ رفتار نکنید، احساس رئیس بودن خواهد داشت. در این زمان است که دیگر حرف شما شنیده نمی ‌شود.
اگر از سگ نژاد پامرانین رفتار بدی مشاهده کردید؛ تحت هیچ شرایطی با عصبانی شدن و یا فریاد زدن، سعی نکنید او را در شرایط نامطلوب قرار دهید. بهترین راه برای تنبیه سگ، نادیده گرفتن اوست. می ‌توانید با منحرف کردن توجه سگ به جای دیگر؛ برخی از رفتارهای ناپسند مثل جویدن، نیش زدن یا پارس کردن را اصلاح کنید.


بهترین زمان آموزش برای سگ ‌های پامرانین، دوران یک سالگی می‌ باشد. اگر این دوران را از دست بدهید؛ در حقیقت یک فرصت طلایی را برای تربیت حیوان از دست داده ‌اید و از این به بعد باید انرژی و زمان بیش از اندازه ‌ای برای تربیت حیوان، بگذارید.
سگ‌ های نژاد پامرانین نسبت به گرمای هوا، حساس هستند. بنابراین در طول تابستان به شدت مستعد گرمازدگی هستند. سعی کنید محیط زندگی او را در این فصول از سال، کمی خنک نگه دارید.
اگر قرار است از یک سگ پامرانین در سنین بسیار کم نگهداری کنید، این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است توله سگ به دلیل جدا شدن از مادر دچار اضطراب شده باشد. شما باید با این علائم به خوبی آشنا باشید و سعی کنید از میزان استرس و اضطراب حیوان، کم کنید.
سگ نژاد پامرانین عاشق بازی کردن است و به سرعت حوصله ‌اش سر می ‌رود. بنابراین بهتر است اسباب بازی ‌های زیادی در اختیار او قرار دهید و هر از گاهی یک اسباب بازی جدید را جایگزین انواع قدیمی کنید تا سرگرمی جدیدی داشته باشد.


این سگ ‌ها بسیار علاقه‌مند هستند که در مرکز توجه باشند. بنابراین در طول روز حتماً ساعاتی را به بازی کردن با او، اختصاص بدهید. می ‌توانید روش ‌های دستوری خود را تحت عنوان بازی، به او تعلیم دهید. به این صورت که سعی کنید برنامه آموزشی خود را با انواع جایزه ‌ها، پیش ببرید. قطعاً سگ پامرانین از این شیوه آموزشی بسیار لذت می ‌برد.

تنوع بالای رنگی سگ نژاد پامرانین

تنوع بالای رنگی در سگ ‌های پامرانین

یکی از ویژگی ‌های بسیار جالب پامرها، تنوع بسیار بالای رنگ در آن هاست. به این صورت که شما می ‌توانید این سگ را در رنگ ‌های سیاه، ترکیب سیاه و قهوه ‌ای، آبی، ترکیب آبی و قهوه ‌ای، شکلاتی، کرمی، نارنجی، قرمز و همچنین راه راه به صورت طلایی، قرمز یا نارنجی با خط ‌های مشکی رنگ و سفید، مشاهده کنید. بنابراین سگ نژاد پامرانین با این تنوع بی نظیر در رنگ، می ‌تواند یک سگ محبوب مخصوصاً برای کودکان و نوجوانان باشد.

بهداشت سگ پامرانین

بهداشت سگ پامرانین

این سگ ‌ها می ‌توانند به دفعات به حمام بروند. البته باید شامپوی ملایم مخصوص سگ‌ ها را برای آن ها، استفاده کنید. همچنین باید به بهداشت و سلامت دندان و ناخن ‌های سگ، توجه ویژه ‌ای داشته باشید. چرا که در غیر این صورت احتمال ابتلا به بیماری ‌های دهان و دندان در سگ، بالاتر می ‌رود. برای رسیدگی به دندان ‌ها می ‌توانید در بهترین حالت؛ روزی یک بار و حداقل هفته ای یک مرتبه، زمان بگذارید.


اگر سگ پامرانین هنگام راه رفتن صدا می دهد، به این معنی است که زمان کوتاه کردن ناخن ‌های او رسیده است. مرتب ناخن ‌های این سگ را کوتاه کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است به شما و یا دیگران بدون هیچ قصدی، آسیب برساند.
کوتاهی و نگهداری از موها در این سگ اهمیت زیادی دارد. بنابراین بهتر است از زمان تولگی او را به شانه زنی موها، عادت بدهید. شما می ‌توانید به صورت دوره ای سگ را برای کوتاهی مو به آرایشگاه برده و یا خودتان به تنهایی این کار را در منزل، انجام دهید. 

مطالب پیشنهادی: آموزش اصلاح سگ

البته کسی که کار کوتاهی موی سگ و یا هر حیوان خانگی دیگر را انجام می ‌دهد، باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد. آگاهی از نحوه رفتار با سگ ها، پیش زمینه این کار می‌ باشد. تنها در این صورت است که حیوان از کوتاهی مو لذت برده و به هیچ عنوان دچار هراس و اضطراب نمی ‌شود.
آرایشگاه تیپ چنین با داشتن کادر متخصص و حرفه‌ ای از آرایشگران آموزش دیده؛ قادر است این کار را به صورت کاملا تخصصی، انجام دهد. شما می ‌توانید برای رزرو نوبت در این آرایشگاه از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن تیپ چین، اقدام کنید.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :