header

خانه / خدمات آرایش کودک

خدمات آرایش کودک

کودکان خود را دریابیم ... آنها مثل ما محیط آرایشگاه را دوست ندارند و با همنشینی افراد بزرگتر لذت نمی برند...

پیرایش و ارایش در یک آرایشگاه مردانه عموما برای کودکان ترسناک می باشد. استفاده از ابزار هایی همچون موزر و قیچی و ... می تواند استرس و بار روانی زیادی را برای فرزندان ایجاد نماید. در همین راستا در مجموعه تیپ چین و با روش کارکرد ما این مشکل بسیار یزرگ حل شده است.

گاهی تمام مدت کودکمان در آرایشگاه گریه می کند و یا آزار می بیند و ما تصور می کنیم موهایش را که زد و از آرایشگاه که بیرون رفتیم همه چیزتمام میشود...

مراقب باشید ما اینگونه روح کودک دلبندمان را خراش دادیم و تحقیقات و مقالات ارائه شده توسط سازمانهای حقوق بشری این امر را تایید کرده اند. 

خانه شما آرایشگاه کودک شماست.

اصلاح و کوتاهی موها چیزی است که تمام افراد چه خردسال و چه بزرگسال آن را به صورت روتین در برنامه زندگی خود دارند. اگرچه تخصص آرایشگر و معتبر بودن آرایشگاه تاثیر مهمی در انتخاب آن دارد؛ اما انتخاب آرایشگاه برای بزرگسالان نسبت به کودکان، راحت تر است. چرا که کودکان به واسطه روح لطیف و حساسی که دارند؛ حتما باید به مکان هایی بروند که آرایشگر از تجربه و دانش بالایی مخصوصاً در ارتباط برقرار کردن با کودکان، برخوردار باشد.

محیط آرایشگاه به خودی خود می تواند برای کودکان یک مکان ترسناک باشد، چرا که ابزار و وسایل ناشناخته ای در چنین مکانی وجود دارد و کودک معمولا با دیدن آن ها دچار وحشت می شود. این موضوع مخصوصاً برای کودکانی که اولین بار است به آرایشگاه مراجعه می کنند، اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل اگر روحیه و احساسات کودک دلبندتان اهمیت بالایی برایتان داشته و اصلاً تمایل ندارید احساسات او خدشه دار شود، حتماً در مورد انتخاب آرایشگاه وسواس به خرج دهید.

آرایشگاهی که انتخاب می ‌کنید؛ اولاً باید یک محیط مخصوص برای پیرایش کودکان داشته باشد و درثانی افرادی که در این آرایشگاه مشغول به انجام کار هستند، باید تمام مسائل بهداشتی را رعایت کرده و با دنیای کودکان آشنایی داشته باشند. رعایت بهداشت از این نظر اهمیت دارد که کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر مستعد دریافت ویروس و بیماری های مختلف می باشند. چه بسا که با مراجعه به یک آرایشگاه غیربهداشتی سلامت کودک دلبندتان به خطر افتاده و به انواع بیماری ها دچار شود.

خوشبختانه در آرایشگاه تیپ چین تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود. آرایشگران ما در صورت نیاز شیلد، دستکش لاتکس، ماسک چهار لایه و انواع ژل و مواد ضدعفونی کننده را دارند. بنابراین خیالتان از بابت این موضوع حسابی راحت است. علاوه بر این، آرایشگران مجموعه تیپ چین همگی دارای کارت بهداشت مربوط به اتحادیه آرایشگران هستند. به این معنا که تمامی آزمایش های مربوطه را انجام داده و گواهی معتبر آن را دریافت کرده اند.

در محیط خانه تمام وسایل و لوازم اطراف کودک برای او آشناست ( مبل، میز،گلها، رنگ دیوار و افرادی که در محیط خانه تردد میکنند) پس او هیچ نگرانی ندارد حتی اگر شما برخلاف آرایشگاه بالای سر او نایستید و آرام در روی مبل نشسته باشید.

خدمات آرایش کودک در محل

خدمات آرایش و پیرایش کودکان در منزل:

 

همان گونه که در بالا نیز عنوان شد، قرار گرفتن در یک محیط غریبه که یک آرایشگر مردانه با ابزار های خاص خود در حال کار می باشد، می تواند برای کودکان بسیار ترسناک باشد. از طرف دیگر پیرایش یک گزینه اساسی برای کودکان محسوب می شود زیرا موجب می گردد پوست و موهای آنان تنفس کند.

باید در نظر داشت که بسیاری از مادران برای پیرایش فرزندان پسر خود از آرایشگر های زنانه استفاده می نمایند اما این روش در بسیاری مواقع نمی تواند کارساز باشد زیرا مدل ها و نحوه پیرایش مردانه با انواع زنانه کاملا متفاوت است. از طرفی بسیاری از آرایشگر های خانم نسبت به این موضوع دانش و تخصص لازم را ندارند لذا مراجعه به یک آرایشگاه مردانه امری الزامی است.

امروزه بسیاری از والدین از خدمات پیرایش در منزل و مزایای ان آگاه هستند یکی از خدمات تیپ چین، ارسال آرایشگران کار بلد و حرفه ای به منازل و یا هر محلی که والدین درخواست نمایند، است تا کلیه خدمات مربوطه را در محیط و شرایط فراهم شده توسط خانواده ها ارائه دهند. استفاده از این روش ها موجب می شود که مشکلات روانی که ممکن است در اینده ایجاد شود، برای کودکان کاملا از بین رود.

پروتکل های بهداشتی:

آرایشگران ما در صورت نیاز شیلد ، دستکش لاتکس ، ماسک چهار لایه و انواع ژل و مواد ضد عفونی کننده دارند ، خیالتان تخت ...

در ضمن آرایشگران مجموعه تیپ چین به این علت که همگی دارای مجوز وسالن های آرایشی هستند کارت بهداشت مربوط به اتحادیه آرایشگران که پس از انجام آزمایشهای مربوطه بدست می آورند را دارا می باشد.

 

ویژگی های یک آرایشگاه حرفه ای برای کودکان

 

ویژگی های یک آرایشگاه حرفه ای برای کودکان

 

همانطور که در قسمت های قبل توضیح دادیم؛ اولین و مهمترین چیز در انتخاب آرایشگاه برای اصلاح  یا پیرایش موی کودکان؛ تخصص، تجربه و مهارت است. آرایشگاه مربوطه باید فضای مخصوصی برای کودکان داشته باشد. بر همین اساس خیلی از آرایشگاه ها از صندلی های رنگی مخصوص کودکان که می تواند به شکل های مختلف باشد، استفاده می ‌کنند و سعی دارند از این طریق کودک را نسبت به نشستن روی صندلی، ترغیب کنند.

استفاده از اسباب بازی ها و یا عروسک های مورد علاقه کودکان هم می تواند باعث سرگرم شدن کودک شود. در صورتی که  کودک در طی مدت زمان اصلاح و پیرایش مو ساکت بماند و اجازه دهد آرایشگر کار کوتاهی موها را انجام دهد، هم کودک و هم والدین او احساس خوشایندی خواهند داشت.

آرایشگاهی که کار کوتاهی موی کودک انجام می دهد، باید وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسبی داشته باشد. مخصوصا در فصل زمستان و در معرض سرماخوردگی بودن کودکان این موضوع اهمیت دوچندانی پیدا می کند. تهویه مناسب، خوشبو بودن محیط، استفاده از ابزارهای مخصوص مثل قیچی و شانه و همچنین استفاده از وسایل یکبار مصرف از دیگر مواردی است که آرایشگاه مربوطه حتماً باید داشته باشد.

متاسفانه برخی از خانم‌ ها ترجیح می دهند کودک را برای کوتاهی مو به آرایشگاه های زنانه ببرند. البته که در بسیاری از مواقع این روش نمی تواند کارساز باشد. چرا که نحوه پیرایش مردانه با انواع مدل های زنانه، متفاوت است. مدل های پیرایش و آرایش کودکان مرتبا به روز شده و معمولا آرایشگاه های مردانه به انجام این مدل ها تسلط بیشتری دارند. بنابراین بهتر است فرزندان پسر را برای کوتاهی مو حتما آرایشگاه مردانه ببرید.

خدمات کوتاه کردن موی کودک | تیپ چین

به طور کلی یک سالن پیرایش کودک باید ویژگی های خاصی داشته باشد که عبارتند از:


رنگ سالن پیرایش کودک


حدالامکان برای رنگ آمیزی سالن و یا استفاده از کاغذهای دیواری، از رنگ ‌های تند و مهیج استفاده نکنید. این رنگ ها باعث ایجاد اضطراب و بی قراری در کودک می ‌شود. استفاده از رنگ ‌های نیمه گرم و شاد برای سالن آرایش کودک مناسب می باشد. اگر قسمتی از سالن قرار است برای پیرایش کودکان اختصاص داده شود؛ حتماً می بایست فضاسازی آن قسمت متناسب با روحیه کودکان، انجام گیرد. 


نورپردازی


بهتر است نورپردازی سالن به نحوی باشد که به صورت یکنواخت کل فضا را در بر گیرد. اگر نورپردازی تنها از یک زاویه خاص اعمال گردد، ممکن است آرایشگر دچار اشتباه شده و کوتاهی موی کودک خراب شود. بنابراین زمانی که برای اولین بار قصد تاسیس یک آرایشگاه را دارید، باید حتماً به این موارد توجه کنید. نوری که از زاویه های مختلف بر روی موهای مشتری می تابد، بهتر است سفیدرنگ باشد.

 

در نظر گرفتن نکات ایمنی


ممکن است برای رضایت کودک به هر کاری دست بزنید اما توجه داشته باشید که نصب و استقرار هر گونه وسایل بازی و دیگر اشیا باید با در نظر گرفتن نکات ایمنی باشد. در واقع وسایل استفاده شده باید کاملاً ساده و بی خطر باشد تا کودک دچار آسیب نشود.

 

کفپوش مناسب


شاید این موارد به ظاهر ساده برایتان کم اهمیت به نظر برسد، اما این گونه نیست. حتی متریالی که برای کف سالن استفاده می ‌شود، باید به نحوی باشد که هنگام تردد کودکان باعث لغزش آن ها نشود. همچنین وجود جعبه کمک های اولیه هم از الزامات اساسی یک سالن آرایشی است.


وجود ابزار مورد نیاز


همانطور که در قسمت های قبلی هم ذکر کردیم؛ برای کوتاه کردن موی کودکان نیاز به تجهیزات و ابزار خاصی دارید. این ابزار شامل شانه، قیچی، گیره، کلیپس های کوچک، کاور، اسپری مو و... است. البته که هر مشتری می تواند کیف اصلاح اختصاصی خود را نیز داشته باشد. این موضوع باعث می شود از انواع بیماری های واگیردار، پیشگیری شود.

ویژگی های یک آرایشگر مخصوص کودک | تیپ چین

ویژگی های یک آرایشگر مخصوص کودک


همانطور که آرایشگاه و یا سالن مورد نظر باید ویژگی های خاصی داشته باشد؛ آرایشگر هم از این قاعده مستثنی نیست. آرایشگر باید نحوه ارتباط برقرار کردن با کودک را به خوبی بداند.
حقیقتا کودکانی که برای اصلاح موی سر به همراه والدینشان به آرایشگاه و سالن زیبایی مراجعه می کنند، دو دسته هستند. دسته اول کودکانی هستند که بدون هیچ مقاومتی در جایگاه مخصوص آرایش قرار می ‌گیرند و به راحتی با آرایشگر در این زمینه، همکاری می ‌کنند اما دسته دیگر گروهی هستند که در همان مرحله آغازین شروع به گریه کرده و حتی در صورتی که نتوانند با گریه کردن مانع کار آرایشگر شوند، ممکن است به اطرافیان با اعمالی مثل لگد زدن و... حمله کنند.
برای اینکه به عنوان یک آرایش کودک بتوانید با این دسته از کودکان ارتباط برقرار کنید، نیاز به مهارت دارید. در چنین مواقعی ابتدا باید کودک را آرام نمود. پس از آن آرایشگر باید سعی کند با روش های متفاوت، اعتماد کودک را جلب کند.
اگر آرایشگر در انجام این کار مهارت نداشته باشد؛ هم کودک و هم والدین او نارضایتی خواهند داشت و قطعاً برای مراجعات بعدی چنین آرایشگاهی را انتخاب نخواهند کرد. بنابراین آموزش آرایشگران در این زمینه بسیار لازم و ضروری می باشد.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :