header

انواع فید مو

تعداد بازدید : 8628 تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۰۹
امروزه مدل موهای مردانه فید یا سایه زنی مو میان جوانان بسیار محبوب می باشد از این رو تمام آرایشگران باید با نحوه اعمال انواع فید مو آگاه و آشنا باشند. به یاد داشته باشید مراحل سایه زنی مو برای آرایشگران مبتدی ممکن است کمی دشوار باشد اما قطعا با تمرین کردن و سپری کردن دوره های آموزشی آرایشگری می توانید بر روی این مبحث مهم آرایشگری مردانه تسلط پیدا کنید.

امروزه مدل موهای مردانه فید یا سایه زنی مو میان جوانان بسیار محبوب می باشد از این رو تمام آرایشگران باید با نحوه اعمال انواع فید مو آگاه و آشنا باشند. به یاد داشته باشید مراحل سایه زنی مو برای آرایشگران مبتدی ممکن است کمی دشوار باشد اما قطعا با تمرین کردن و سپری کردن دوره های آموزشی آرایشگری می توانید بر روی این مبحث مهم آرایشگری مردانه تسلط پیدا کنید. در ابتدا برای اعمال مدل موهای فید به یک ماشین خط زن و یک ماشین اصلاح به همراه شماره شانه های مختلف نیاز دارید. مدل مو فید (fade) غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته زده میشوند.

به عبارتی دیگر هرچه از کناره های سر و گوش به سمت بالای و میانه سر می رویم طول موها کمتر و کمتر خواهد شد و در مواقعی باتوجه به نیاز مشتریان، به صورت کامل تراشیده می شود. بهتر است به یاد داشته باشیم که هر گونه تغییر طول موها از کناره های سر، گوش و گردن به سمت  بالای سر، فید مو  محسوب می شود. در نهایت مدل مو فید شامل فید زیاد (High Fade)، فید متوسط (Mid Fade) و فید کم (Low Fade) تقسیم بندی می شود. در ادامه مطلب با آموزش فید کردن مو و چند مدل فید مو آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.

 

آموزش سایه زنی مو شامل رعایت و انجام مرحله به مرحله موارد زیر است


1-موها را نمدار کنید


نخستین مرحله برای انجام این کار خیس کردن موها است. البته باید بدانید که منظور از خیس کردن موها در آموزش سایه زنی مو مردانه فقط نمدار کردن آن است. موهایی که نمدار باشند آسانتر تر حالت گرفته و این به شما کمک می کند که قسمت هایی که می خواهید بلند بمانند را از قسمت دور موها جدا کنید. رعایت این نکته خیلی مهم است چون می تواند در ظاهر مدل موی فید اثر خیلی زیادی بگذارد.


 
2-شانه ماشین اصلاح موی سر را با نمره مناسب را انتخاب کنید


نمره کمتر شانه ماشین اصلاح موی سر به معنی اصلاح کوتاه تر موها است. بهتر است ابتدا از نمره بالاتری استفاده کنید. مثلا چنانچه می خواهید دور موها را با نمره 4 اصلاح کنید، نخست از شماره 6 برای کوتاهی همه قسمت های دور مو استفاده کنید.
 
این قسمت یکی از مهمترین مراحل آموزش سایه زنی مو و ایجاد مدل فید است. این کار سبب یک دست شدن روی مو در دور و پشت سر مشتری یا مدل خواهد شد.


 
3-جای محو کردن سایه را مشخص کنید


جای محو کردن سایه اثر خیلی زیادی در زیبایی آخر کار خواهد داشت. در حقیقت این قسمت از آموزش سایه زنی مو را می توان دشوار ترین قسمت آن هم دانست. از یاد نبرید که زیبایی و جذابیت مدل موی فید مردانه به محو بودن خط محل اتصال دو قسمت کوتاه و کوتاه تر دور مو بستگی دارد. در ضمن بایددقت کرد که این خط باید در دو سمت سر باید در یک سطح و فاصله یکسان از دو گوش باشد.
 
این خط باید در قسمت پشت سر دارای یک انحنا باشد. بعضی از مدل موهای سایه مردانه می توانند بیشتر از یک خط محو داشته باشند. محل آغاز خط محو می تواند از دو سانت بالاتر از گوش شروع شود و این کاملاً به سلیقه شخص بستگی دارد.


4-کوتاه نمودن روی مو


در این مرحله از اصلاح مو باید موهای روی سر را کوتاه کنید. با توجه به مدل مورد نظر این قسمت را می توان به صورت های گوناگونی کوتاه کرد. البته این قسمت با آموزش سایه زنی مو به طور مستقیم در ارتباط نیست اما برای رسیدن به یک مدل موی سایه مردانه و مناسب، باید خیلی دقت کرد.

 

5-استفاده از ماشین موزنی به طور عمودی از پایین به بالا


تنها نکته ای که در این قسمت از آموزش سایه زنی مو نیاز است بگوییم، توجه به جهت حرکت دادن ماشین موزنی برای کوتاهی مو به روش درست است. مثل وقتی که از ماشین برای اصلاح صورت استفاده می کنید، برای کوتاهی مدل موی سایه نیز باید ماشین را در جهت خلاف خواب رویش مو حرکت دهید.


6-ماشین موزنی را به صورت افقی در خط محو حرکت دهید


در این مرحله باید شانه ای تقریباً برابر قسمت بلند محل سایه روی ماشین اصلاح موی خود بگذارید و بعد از آن با استفاده از حرکت افقی ماشین بر روی خط محو نخستین قدم در به وجود آوردن ظاهری نرمال تر در ایجاد مدل موی سایه مردانه را انجام دهید.

 

آرایشگاه آنلاین


انواع فید مو


1-فید کم به همراه جلو موهای نسبتا بلند (Low Fade with Long Fringe)

 

انواع فید مو ۱


مدل موهای بلند این روزها بسیار مورد پسند افراد است. بغل های کوتاه به همراه موهای بلند بر روی پیشانی جلوه خاصی به آقایان می دهد. این بلندی می بایست به اندازه ای باشد که موجب ایجاد موج در موهای جلو شود. این مدل مو برای آقایان جوان بسیار پیشنهاد می شود.

 
2-فید بلند به همراه پمپادور (High Fade with Loose Pompadour)

 

مدل فید مو ۲

 

ایجاد مدل پمپادور آسان است و تنها نیاز است که موهایتان خیلی کوتاه نباشد. با استفاده از واکس مو و دیگر تجهیزات میتوان اشکال مختلفی را در این استایل ایجاد کرد. در تصویر مرتبط با این مدل، از فید موهای بغل و ریش نیز استفاده شده است.

 

 3- فید بلند به همراه مدل کویف (High Fade with Hard Part and Quiff)

 

 

منظور از کویف موهاییست که از انتها به سمت جلو شانه شده و قسمت های جلویی به عقب رانده می شوند. برای ایجاد چنین مدلی نیاز به موهایی با حداقل طول هفت سانتی متر است. سپس موهای بغل فید شده و میزان فید شدن وابسته به خود شماست. هر چه موهای بغل بیشتر فید شده باشند، ظاهر کل استایل، جذابتر و خاصتر خواهد بود.

 

4- فید کم به همراه موهای درهم ریخته بلند (Long Messy Hair with Low Fade)

 

مدل فید مو ۴

 

این مدل در هم ریخته ظاهر بسیار زیبایی داشته و ظاهری طبیعی برای آقایان ایجاد می کند. با استفاده از کمی مواد استایلینگ می توان این استایل را در کل روز حفظ کرد.
 

5-پمپادور به همراه قسمت تراشیده و بافته شده (Braided Razor Part with Pompadour)

 

مدل فید مو ۵


در صورتی که مو اندازه کافی داشته باشد، می تواند بافته شود. موهای بافته شده استایل خاصی داشته و جذابیت خاصی به آقایان اضافه می کند.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :