header

خانه / لیست مطالب آموزشی / 6 مدل موی مناسب برای آقایان با موهای نازک

6 مدل موی مناسب برای آقایان با موهای نازک

تعداد بازدید : 3186 تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
معمولا آقایان به نسبت خانم ها بیشتر با مشکلاتی مثل ریزش مو و یا نازک شدن موها، مواجه می ‌شوند. زمانی که موها نازک شوند؛ از حالت طبیعی کم پشت تر نشان داده می شوند. بنابراین برای انتخاب مدل کوتاهی مو باید به سراغ آن هایی بروید که این نقص را برای شما، تا حدی پوشش دهند. البته موی برخی آقایان هم به این صورت است که موها نازک بوده اما حجم زیادی دارد. اما در حالت کلی نازک بودن مو؛ باعث کم پشت نشان دادن موها می شود. توصیه می کنیم برای اینکه موهایتان پرتر و پرپشت تر به نظر برسد، مدل های معرفی شده در این مقاله را انتخاب کنید.

معمولا آقایان به نسبت خانم ها بیشتر با مشکلاتی مثل ریزش مو و یا نازک شدن موها، مواجه می ‌شوند. زمانی که موها نازک شوند؛ از حالت طبیعی کم پشت تر نشان داده می شوند. بنابراین برای انتخاب مدل کوتاهی مو باید به سراغ آن هایی بروید که این نقص را برای شما، تا حدی پوشش دهند. البته موی برخی آقایان هم به این صورت است که موها نازک بوده اما حجم زیادی دارد. اما در حالت کلی نازک بودن مو؛ باعث کم پشت نشان دادن موها می شود.

توصیه می کنیم برای اینکه موهایتان پرتر و پرپشت تر به نظر برسد، مدل های معرفی شده در این مقاله را انتخاب کنید.

 

نکاتی در ارتباط با مراقبت از موهای نازک

 

خوشبختانه محصولات متنوعی در بازار وجود دارد که می ‌تواند تا حدی به موهای نازک، حجم بدهد. اگر موهای شما نازک است؛ هرگز به سراغ محصولات چرب و سنگین نروید. برخی از ماسک های حجم دهنده هم در بازار وجود دارد که می توانید زمانی که موها مرطوب هستند، از آن ها استفاده کنید. البته راهکارهای دیگری هم وجود دارد. برس های گرد و یا سشوار کردن موها تا حدی آن ‌ها را حجیم تر نشان می دهد.

در مورد کوتاه کردن موهای نازک هم باید مواردی را در نظر بگیرید. مثلا اینکه از آرایشگرتان بخواهید موها را کمتر کوتاه کند. البته برش هایی که آرایشگر برای اصلاح موهای نازک به کار می ‌برد؛ باید به نحوی باشد که از حجم موها، کم نکند. بهتر است افراد با موهای نازک هر ۶ الی ۱۲ هفته یک بار کار کوتاهی موها را انجام دهند.

 

مطالب مرتبط: انواع فید مو

 

6 مدل موی مناسب برای آقایان با موهای نازک

 

واقعیت این است که مو فاکتور بسیار مهمی برای آقایان مخصوصاً در داشتن یک استایل زیبا و منحصر به فرد می باشد. متاسفانه امروزه بر اثر داشتن سبک زندگی اشتباه و یا به دلایل ژنتیکی و... آقایان در میانسالی و یا حتی جوانی دچار ریزش مو و کم پشت شدن موها می شوند. این کم پشت شدن موها در خیلی از مواقع تنها یک علت دارد و آن نازک بودن مو است.

خوشبختانه دنیای مدلینگ امروزه برای افراد با موهای کم پشت و نازک هم پیشنهادات خوبی دارد. همانطور که شاهد هستید؛ حتی سلبریتی های مشهوری هستند که با این مشکل مواجه بوده اما استایل مناسب و درخشانی دارند. بنابراین اگر در انتخاب مدل مو دقت لازم را داشته باشید، می توانید تمامی نقص های مربوط به آن را پنهان کنید.

 

در ادامه سعی کرده ایم بهترین مدل های مو برای افراد با موهای نازک را معرفی کنیم:


1.مدل موی آیوی لیگ (Ivy league)

 

اگر کم پشتی موها را در قسمت جلوی سرتان دارید؛ یکی از بهترین ایده ها برای شما، مدل موی آیوی لیگ است. در این مدل موی مردانه بلندی موها به شکلی است که می توان آن را به یک طرف فرق باز کرد و به شکل یک فکل کج کوچک، حالت داد. تنوع حالت دهی در این مدل بالاست. به عنوان مثال، می توانید موهای جلو را پوش داده و به طرف بالا حالت دهید.

 

مدل موی آیوی لیگ (Ivy league) | تیپ چین

 

2.مدل موی کامب اور (Comb Over)

 

اگر موهایتان نازک و کم پشت است و یا در قسمت تاج سر کم پشتی آن بسیار دیده می‌ شود؛ بهترین مدل مو برای شما، مدل کامپ آور خواهد بود. این مدل موی مردانه باعث می ‌شود موها پرپشت و ضخیم به نظر برسد. برای داشتن این مدل موی زیبا آرایشگران باید موها را طوری کوتاه کنند که بتوانید آن ها را به یک سمت، شانه کنید. البته می ‌توانید کناره ‌های موها را هم اضافه کرده و یا اینکه با قیچی، کوتاه کنید.

 

مدل موی کامب اور (Comb Over) | تیپ چین

 

3.مدل موی فوکس هاوک (Faux Hawk)

 

اگر طرفدار مدل های فشن و جوان پسند هستید؛ مدل موی فوکس هاوک انتخاب مناسبی خواهد بود. این مدل باعث می شود سن شما هم کمتر نشان داده شود. برای افرادی که تاج سر و یا جلوی موی کم پشتی دارند و دوست دارند یک مدل موی فشن را امتحان کنند، مدل فوکس هاوک جزء بهترین ها می باشد.

برای این کار آرایشگر معمولاً کناره های سر را مرتب کرده و قسمت میانی را با اسپری فیکس و یا ژل مو، به سمت بالا حالت می دهد.

 

مدل موی فوکس هاوک (Faux Hawk) | تیپ چین

 

4.مدل کوتاه شلخته (Short and Messy)

 

اگر تمایل ندارید موهایتان بیش از اندازه کوتاه شود؛ می توانید ابتدا موها را به صورت یکدست کوتاه کرده و بعد با استفاده از ژل طوری آن ها را حالت بدهید که نقاط کم پشت سر، پوشش دهی شود.

یکی از ترفندهای راهگشا برای این کار، شلخته نشان دادن موها می باشد. اگر وقت زیادی برای حالت دهی به موها ندارید؛ کافیست بعد از حمام موها را شانه نکنید و تنها با کشیدن حوله سر، موهایتان را به حالت به هم ریخته، نگه دارید. حتی می توانید برای اینکه این حالت حفظ شود، از اسپری های فیکس هم استفاده کنید.

 

مدل کوتاه شلخته (Short and Messy) | تیپ چین

 

5.مدل بوچ کات (Butch cut)

 

در این مدل مو تمام سر به نحوی تراشیده می شود که اندازه مو در تمامی بخش های سر، یکسان باشد. در مدل بوت کات اندازه کوتاهی موها معمولا بین ۱ تا ۲ سانتی متر است. شما می توانید برای جذابیت بیشتر بخش چتری موهایتان را رو به جلو حالت بدهید تا بخش کم پشت جلوی پیشانی پوشانده شود.

 

مدل بوچ کات (Butch cut)

 

6. مدل موی کات فید با موهای کوتاه (Skin Fade with Short Hair)

 

در هر قسمت از موها که دچار کم پشتی باشید؛ این مدل می تواند برایتان گزینه مناسبی باشد. در این مدل موها به وسیله ماشین اصلاح به اندازه ای کوتاه می شوند که سایه ای روی سر، باقی بماند. همانطور که از اسم این مدل مو مشخص است، این سایه باید از پررنگ به سمت کمرنگ، تغییر کند. این دیگر تبحر و مهارت آرایشگر است که بتواند این تغییر رنگ تدریجی را در موها، به نمایش بگذارد.

در این مدل در بخش تاج سر موها بلند تر دیده می شود. این مدل برای افرادی که در قسمت تاج سر دچار کچلی شده اند، بسیار مناسب است. چرا که موهای قسمت جلوی سر بلندتر مانده و موهای دور سر کاملا ماشین می شود تا با قسمت های کم پشت تر، به صورت یکپارچه به نظر برسد.

 

مدل موی کات فید با موهای کوتاه (Skin Fade with Short Hair)

 

سخن پایانی

 

در این مقاله شما را با مناسب ترین مدل های مو برای آقایان با موهای نازک و کم پشت، آشنا کردیم. کم پشت شدن موها و یا داشتن موهای نازک بیشتر مربوط به عوامل ژنتیکی می باشد اما می توان با مراقبت و همچنین کوتاهی دوره‌ ای موها، این وضعیت را بهبود بخشید.

یکی از مواردی که به شما کمک می کند همیشه موهای مناسب و استایل خاص خود را داشته باشید، انتخاب آرایشگر است. آرایشگرانی که در حرفه خود تجربه و مهارت کافی را دارند؛ کاملا به این موضوع واقف هستند که مدل موی انتخابی باید با چهره فرد، هماهنگی داشته باشد. بنابراین به هنگام مراجعه به آرایشگاه تخصصی می توانید نظر آرایشگر حرفه‌ ای را در مورد مدل موی انتخابی خود، جویا شوید.

آرایشگاه تیپ چین با داشتن کادر تخصصی و حرفه ای قادر است هر نوع مدل موی درخواستی مشتری را بهترین شکل ممکن برای وی، ایجاد کند. علاوه بر کوتاهی مو؛ در این آرایشگاه سایر خدمات پوست و زیبایی، انجام می شود. شما می توانید انواع خدمات مثل ماساژ صورت، گریم چهره، کوتاهی موی حیوانات، لایه برداری پوست و... را از این آرایشگاه تخصصی، درخواست کنید.

خوشبختانه امکان رزرو نوبت از طریق وب سایت و اپلیکیشن تیپ چین، به راحتی فراهم شده است.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :