header

سلمانی مردانه

تعداد بازدید : 10425 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سلمانی مردان جز مکان هایی که تقریبا هر مرد یک بار در ماه برای پیرایش مو های خود به آن رجوع می کند. غالبا بحث سلمانی برای آقایان کم اهمیت است و افراد بهای زیادی به آن نمی دهند. اما برای اینکه نتیجه کار یک آرایشگر حرفه ای به نظر رسد و مورد قبول مشتری نیز باشد لازم است تا به برخی از نکات ها توجه شود.

سلمانی مردان جز مکان هایی که تقریبا هر مرد یک بار در ماه برای پیرایش مو های خود به آن رجوع می کند. غالبا بحث سلمانی برای آقایان کم اهمیت است و افراد بهای زیادی به آن نمی دهند. اما برای اینکه نتیجه کار یک آرایشگر حرفه ای به نظر رسد و مورد قبول مشتری نیز باشد لازم است تا به برخی از نکات ها توجه شود. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص سلمانی مردانه و نکات مربوط به آن صحبت کنیم.

نکات مهم برای رفتن به سلمانی مردانه:

بسیاری از مردان زمانی که به سلمانی مردانه مراجعه می نمایند، در پاسخ به سوال آرایشگر در خصوص نوع مدل مو؛ بیان می دارند که هر مدلی که مایل است بر روی مو های وی پیاده نماید. اما در نظر داشته باشید که هیچ گاه به آرایشگر خود در زمانی سلمانی این حرف را نزنید. در نظر داشته باشید که مدل دلخواه آرایشگر با مدل دلخواه شما گاها متفاوت است و خروجی کوتاهی مو شما می تواند نتیجه قابل قبولی نداشته باشد. لذا قبل از رفتن به سلمانی مردانه حتما در خصوص مدل مورد نظر خود تحقیق کرده و در حد امکان یک عکس از مدل انتخابی خود به آرایشگر خود نشان دهید.

نکات رفتن به سلمانی مردانه

سلمانی مردانه عموما در آخر هفته ها شلوغ است لذا نوبت گرفتن در این تایم ها گاها باعث می شود که به دلیل کثرت مشتریان، نتیجه مورد رضایت حاصل نشود. در این صورت آرایشگر نمی تواند به صورت کامل و دقیق برای شما وقت صرف نماید.

در سلمانی مردانه بهتر است که آقایان برای حفظ نظافت و جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار از وسایل اصلاح شخصی خود استفاده نمایند.خمیر ریش، ژیلت، تیغ، ماشین اصلاح و حوله جز وسایل اساسی است که در این راستا باید هر آقایی برای رفتن به سلمانی آنها را همراه خود داشته باشد.
نکته مهم دیگری که برای رفتن به آرایشگاه مردانه باید در نظر داشته باشید، تخصص و مهارت آرایشگر است. لذا اگر برای اولین بار است که جهت سلمانی به یک آرایشگاه جدید رجوع نمودید؛ در گام اول لازم نیست که وی کل موهای شما را کوتاه نماید. می توانید تنها از او بخواهید که به موهای شما کمی مدل دهد یا خط ریش و مواردی از این قبیل را اصلاح کند. با این کار می توانید متوجه مهارت وی شوید. در یک سلمانی مردانه که آرایشگر آن با سابقه و با مهارت می باشد، این گونه فعالیت ها را در کوتاه ترین زمان و با مهارت کافی انجام می دهد.

قبل از انجام پیرایش چه اطلاعاتی را می بایست در اختیار آرایشگر قرار دهید؟

پس از آنکه یک سلمانی مورد اعتماد و آرایشگر با مهارت یافتید، برای اینکه نتیجه کار وی به درخواست و نیاز شما نزدیک باشد، لازم است تا برخی اطلاعات در اختیار وی قرا دهید. این موارد در زیر ذکر شده اند:

  • عنوان کردن تاریخ آخرین مراجعه:

اگر شما آخرین زمان مراجعه به سلمانی مردانه را به آرایشگر خود اطلاع دهید، او می تواند میزان رشد موهای شما را تخمین زده و بر اساس آن راحت تر به انداز بار قبل موهای شما را کوتاه کند. گاها افراد پس از رفتن به سلمانی مردانه بیان می دارند که موها از بار قبل کوتاه تر باشد، حال آرایشگر با دانستن تاریخ آخرین اصلاح شما می تواند بهترین تصمیم گیری را انجام دهد.

  • ارائه اطلاعات جزئی در خصوص نوع زندگی:

شاید این مورد از دید بسیاری افراد مهم نباشد. اما یک جوشکار را تصور نمایید که در کل روز مجبور است تا به پایین و نقطه جوش نگاه کند، در این شرایط اگر که موهای وی بلند باشد، باعث می شود تا موها به چشم های وی وارد شوند و مزاحمت ایجاد کنند. در این شرایط موهای کوتاه گزینه بهتری هستند. در سلمانی مردانه بیان نمودن اطلاعاتی همچون نوع لباس های مورد علاقه، شغل و شرایط زندگی به آرایشگر کمک می کند تا در انتخاب مدل دقیق تر عمل کند.

نظافت در سلمانی مردانه

  • عنوان نمودن دقیق مدل مو:

برای افرادی که به مدل موهای خود اهمیت زیادی می دهند، بیان کردن نوع مدل مو در زمان سلمانی بسیار مهم است. در این موارد برای کوتاه نمودن مو ها می بایست از یک مقیاس درست استفاده کرد. به طور مثال حتما عنوان شود که موها به اندازه 2 سانتی متر کوتاه شوند. اگر قصد دارید تا تنها دور موها کوتاه شود یا اینکه موها به صورت لایه به لایه کوتاه شوند، لازم است تا این موارد دقیقا مشخص شوند. در سلمانی مردانه عموما موهای مخروطی طرفداران بسیاری دارد. در این روش ابتدا دور موها سفید شده و سپس هر چه به سمت بالای سر می رویم به طول موها افزوده می شود.

  • بیان کردن مدل خط روی گردن: 

بسیاری از افراد دوست ندارند که گردن آنها کشیده به نظر برسد. از طرف دیگر گاها افراد ترجیح می دهند تا سر به صورت گرد سلمانی شود. در این موارد بهتر است تا مشخص گردد، خط گردن مربعی باشد و یا به صورت گرد تمیز گردد. اگر مایل هستید تا خط گردن شما به صورت طبیعی باشد، می توانید از خط گردن مخروطی استفاده کنید.

 

 این مطلب را از دست ندهید: کوتاهی موی سالمندان در منزل 

 

جمع بندی:

به صورت کلی در یک سلمانی مردانه، مهارت و سابقه آرایشگر بسیار مهم است. او می بایست به اصول آرایشگری و سلمانی آگاه باشد و جوانب احتیاط و بهداشت توسط وی رعایت شود. از طرف دیگر در سلمانی ها بسیار مهم است که با توجه به رنگ پوست، نوع استخوان بندی، شخصیت افراد و سلیقه آنها بهترین مشاوره ارائه گردد.

دانستنی های سلمانی مردانه

از سوی دیگر در یک  سلمانی مردانه خوب، می بایست از ابزار درست و با کیفیت استفاده شود. بکارگیری مواد غیرحساسیت زا و متناسب با هر نوع پوست می تواند نظر مثبت مشتری را جلب کند. یک مشتری باید در روند اصلاح شرکت نماید در همین راستا می توان با او صحبت کرد و نظر او را در خصوص مدل جویا شد. توجه داشته باشید که یک آرایشگر خوب با دلیل و منطق مشتری خود را متقاعد می سازد تا نظر خود را در خصوص مدل تغییر دهد که خروجی کار خوب و قابل تایید باشد.

حتما برای رفتن به سلمانی مردانه در خصوص تکنیک، بهداشت، مواد بکار رفته توسط آن ها از قبل تحقیق نمایید.

شاید بسیاری از اوقات برای شما هم پیش آمده باشد که مشغله کاری داشته باشید و یا به هر طریقی امکان ترک محل کار و مراجعه به آرایشگاه برای اصلاح و آرایش مو را نداشته باشید ولی امروزه راه حلی برای این مشکل به وجود آمده و با ارائه خدمات آرایش در محل پروسه آرایشگاه رفتن کوتاه تر شده و بدون صرف وقت اضافی به راحتی توسط متخصصین خدمات آرایش و آرایشگران حرفه ای در محل مورد نظر شما ظاهر شما مرتب و آراسته و مراحل آرایشی مورد نیاز در محل کار شما انجام می شود. 

سایت و اپلیکیشن تیپ چین اولین مرجع ارائه خدمات زیبایی و آرایشگری مردانه در محل می باشد. فقط کافیست اپلیکیشن تیپ چین را نصب کنید و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید، متخصصین ما در در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

 این مطلب را از دست ندهید: نکات مهم برای پیشگیری از کرونا در آرایشگاهها 


اشتراک در شبکه های اجتماعی :