header

خانه / لیست مطالب آموزشی / مزایای استفاده از سرکه سیب برای مو

مزایای استفاده از سرکه سیب برای مو

تعداد بازدید : 464 تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
استفاده از سرکه سیب برای مو درخشش و شادابی مو‌ها را چند برابر می‌کند. این مایع ارزان نه تنها برای مو بلکه برای پوست و سلامت انسان خواص بسیار زیادی دارد. خواص سرکه سیب برای مو آنقدر زیاد است که وضعیت آن ها را به طور کامل تغییر داده و ما را به نتیجه دلخواه می‌رساند. تقویت موها به کمک سرکه سیب علاوه بر اینکه یک روش کاملا ارگانیک و طبیعی است، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. اگر می‌خواهید از معجزه سرکه سیب مطلع شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از سرکه سیب برای مو درخشش و شادابی مو‌ها را چند برابر می‌کند. این مایع ارزان نه تنها برای مو بلکه برای پوست و سلامت انسان خواص بسیار زیادی دارد. خواص سرکه سیب برای مو آنقدر زیاد است که وضعیت آن ها را به طور کامل تغییر داده و ما را به نتیجه دلخواه می‌رساند. تقویت موها به کمک سرکه سیب علاوه بر اینکه یک روش کاملا ارگانیک و طبیعی است، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. اگر می‌خواهید از معجزه سرکه سیب مطلع شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا استفاده از سرکه سیب برای موی سر بی خطر است؟

اگر در مورد استفاده از سرکه سیب برای موی خود شک دارید یا در مورد مناسب بودن آن برای نوع موهایتان نگران هستید، باید بدانید که هیچ جای نگرانی وجود ندارد. متخصصان بر این باورند که سرکه سیب برای انواع موها مناسب می باشد. همچنین موهایی که اخیراً رنگشان را ترمیم کرده اند، نیز می توانند از سرکه سیب استفاده کنند. و در ادامه این مقاله شما را با خواص سرکه سیب برای مو آشنا میکنیم.

آیا استفاده از سرکه سیب برای موی سر بی خطر است ؟

1- بستن منافذ اضافی پوست سر (تخلخل)

تخلخل طبیعی موجب حفظ رطوبت مو‌ها می‌شود و از خشکی بیش از حد آن‌ها جلوگیری می‌کند. حال اگر منافذ پوست بیشتر از حد طبیعی باشد مو‌ها رطوبت خود را زود از دست می‌دهند و خشک و شکننده می‌شوند. اسیدی بودن سرکه سیب موجب بسته شدن منافذ پوست سر و حفظ بیشتر رطوبت مو‌ها و نرمی و مرطوب بودن آن‌ها می‌شود.

2-سرکه سیب یک شامپوی فوق العاده

سرکه سیب یک تمیز کننده فوق العاده قوی برای مو‌های شماست. همچنین بدون از بین بردن روغن و چربی طبیعی مو‌ها مواد اضافی را از پوست سر و مو پاک می‌کند.

3-سرکه سیب با ژولیدگی و درهم پیچیدن مو‌ها مبارزه می‌کند

سرکه سیب مو‌ها را نرم می‌کند و با یک برس کشیدن بدون این که مو‌ها در هم پیچیده شود می‌توان مو‌ها را شانه کرد. هم چنین باعث می‌شود تا مو‌ها به علت بد شانه نشدن دچار موخوره نیز نشوند.

4-متعادل کننده PH پوست سر

PH طبیعی سر به سمت اسیدی بودن است یعنی در حالت ایده آل و نرمال در بازه 45 تا 55 است.

بعد از شستن موی سر با شامپو می‌توان با سرکه سیب PH مو‌ها را به حالت طبیعی بازگرداند.

5-درخشش مو

سرکه سیب باعث بسته شدن کوتیکول مو می شود و همینطور باعث بازتاب نور از تارهای مو و درخشندگی آنها می شود.

6- خاصیت نرم کنندگی سرکه سیب برای مو

سرکه سیب نرم کننده طبیعی فوق العاده است. سرکه سیب  معمولا به عنوان جایگزین برای نرم کننده استفاده می شود.

7-کاهش خشکی و وزی مو با سرکه سیب

موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می کند، در حالی که موهای متخلخل به سرعت مایع را جذب می کنند . اما سریع آن را از دست می دهند. تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

این تخریب برگشت ناپذیر، شکاف و سوراخ هایی در سطح مو ایجاد می کند و مو را بیشتر در معرض آسیب قرار می دهد. در حالی که نمی توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می توانید با استفاده از سرکه سیب ، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

8-درمان موخوره

استفاده از سرکه سیب باعث نرم کردن مو‌ها می‌شود و همین طور از موخوره و شکنندگی پایین مو‌ها پیشگیری می‌کند. حال که با خواص سرکه سیب آشنا شدید می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید. هر میزانی که موهایتان احتیاج دارد در هفته می‌توانید از سرکه سیب پس از شامپو کردن موهایتان استفاده کنید.

پس از شامپو زدن موهایتان سرتان را با سرکه سیب بشویید و یک تا دو دقیقه بگذارید روی موهایتان بماند و آنگاه موهایتان را خوب آبکشی کنید.

9- سرکه سیب برای تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

سرکه سیب باعث گردش خون در سر و همینطور کمک به فولیکول های مو میکند و در نتیجه باعث کمک  به رشد موها میشود.

انواع ماسک سرکه سیب

انواع ماسک سرکه سیب

این محلول بی نظیر را می توانید با مواد مختلفی ترکیب کنید و از فواید سرکه سیب برای مو بهره ببرید. در ادامه تلاش می کنیم به انواع ماسک سرکه سیب برای حفظ طراوت و درخشندگی مو اشاره کنیم.

ماسک سرکه سیب با چای مریم گلی

همانطور که می دانید مریم گلی یک آنتی بیوتیک قوی است و از رشد قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند. برای درست کردن این ترکیب یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با محلول مریم گلی ( دو قاشق غذاخوری از برگهای خشک این گیاه را بجوشانید) ترکیب کنید و به موهای خود بزنید. سپس بعد از 30 دقیقه موهای خود را بشوید. این ماسک نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو دارد.

ماسک روغن زیتون و سرکه سیب

با ترکیب روغن زیتون با سرکه سیب می توانید فواید سرکه سیب بر مو را افزایش دهید و یک نرم کننده قوی با خاصیت ضد باکتریایی درست کنید. برای اینکار یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کنید و سپس این محلول را به موهای خود بزنید و اجازه بدهید یک ساعت بر روی موهایتان بماند. سپس می توانید موها را شامپو کنید. اینکار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

ماسک سرکه سیب با آلوئه ورا

با استفاده از آلوئه ورا می توانید اثربخشی و فواید سرکه سیب بر مو را بالا ببرید و ماسکی مناسب برای درخشندگی مو درست کنید. مطالعات نشان داده‌اند که آلوئه ورا نقش موثری در جلوگیری از التهابات پوستی دارد و باعث تقویت مو می شود. برای درست کردن این ماسک یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ترکیب کنید و اجازه دهید این محلول به مدت سی دقیقه بر روی پوست سر بماند. این کار را سه تا چهار بار در هفته انجام دهید.

ماسک سرکه سیب با عسل

عسل نیز همانند موارد دیگری که در بالا به آنها اشاره کردیم اثربخشی و فواید سرکه سیب بر مو را بالا می برد. برای درست کردن این ماسک یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب و یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را به موهای خیس بزنید و اجازه دهید سی تا چهل دقیقه بر روی مو باقی بماند. سپس موها را شامپو کنید. این ماسک یک نرم کننده قوی است که دارای خاصیت ضد باکتریایی است.

 

 این مطلب را از دست ندهید: همه چیز در رابطه با موهای چرب 

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی :