header

خانه / لیست مطالب آموزشی / نکات کلیدی در گریم داماد

نکات کلیدی در گریم داماد

تعداد بازدید : 473 تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
اگرچه بیشترین طرفداران محصولات آرایشی خانم ‌ها هستند؛ اما برخی اوقات لازم است با استفاده از این محصولات، چهره آقایان را به صورت ماهرانه ای گریم کرد. گریم داماد از آن هنرهایی است که تنها در آرایشگاه های حرفه ای، ارائه می گردد. به صورت کلی گریم صورت با آرایش کردن متفاوت است. آنچه که در گریم صورت اهمیت دارد؛ متعادل سازی چهره با استفاده از لوازم و محصولات آرایشی می ‌باشد که توسط فرد متخصص این کار، انجام می گردد. در ادامه قصد داریم نکات کلیدی در گریم داماد را ذکر کنیم.

اگرچه بیشترین طرفداران محصولات آرایشی خانم ‌ها هستند؛ اما برخی اوقات لازم است با استفاده از این محصولات، چهره آقایان را به صورت ماهرانه ای گریم کرد. گریم داماد از آن هنرهایی است که تنها در آرایشگاه های حرفه ای، ارائه می گردد. به صورت کلی گریم صورت با آرایش کردن متفاوت است. آنچه که در گریم صورت اهمیت دارد؛ متعادل سازی چهره با استفاده از لوازم و محصولات آرایشی می ‌باشد که توسط فرد متخصص این کار، انجام می گردد. در ادامه قصد داریم نکات کلیدی در گریم داماد را ذکر کنیم.

گریم داماد چیست؟

تمامی عروس و دامادها تمایل دارند در بهترین روز زندگی شان یعنی روز عروسی، یک چهره زیبا و بی تقص، داشته باشند. به همین دلیل آرایشگران حرفه ای تمام تلاش خود را در راستای تحقق یافتن این آرزو، به کار می ‌گیرند. در گذشته معمولاً آرایش تنها مختص عروس خانم‌ ها بود؛ اما امروزه آقایان هم می‌ توانند با انجام یک گریم ماهرانه و زیبا، چهره زیباتر و متناسب تری در مراسم روز ازدواج خود، داشته باشند. تکنیک هایی که برای گریم یا آرایش داماد استفاده می شود شامل برجسته کردن و استخوانی کردن گونه ها، بزرگ و کوچک تر کردن بینی، پوشاندن جای لک و زخم، برطرف کردن سیاهی و چروک های دور چشم و... می ‌شود.

آنچه که در گریم چهره آقایان اهمیت دارد این است که تا حد امکان ناهمواری ها و لکه های صورت مشخص نباشد. همچنین صورت داماد نباید تا انتهای مراسم برق بیفتد و عرق کند. بنابراین استفاده از لوازم و محصولات باکیفیت تاثیر زیادی در نتیجه کار، خواهد داشت. داشتن یک پوست صاف و یکدست در کنار ظاهر مرتب و شیک همان چیزی است که تمام داماد ها در روز عروسی، انتظار دارند.

گریم داماد چیست؟

نکات کلیدی در گریم داماد

همانطور که گفتیم؛ آرایش چهره خانم ها متفاوت از گریم آقایان است. نکات مهمی وجود دارد که توصیه می‌ شود آرایشگرانی که در زمینه گریم داماد کار می کنند؛ آن ها را مد نظر قرار دهند. این نکات عبارتند از:

پاکسازی پوست

اگر آقا هستید و مراسم ازدواج شما نزدیک است؛ بد نیست در مورد پاکسازی و مراقبت های مربوط به پوست، کمی تجدید نظر کنید. بهتر است روش های قدیمی مثل شستشو با آب و پاک کردن چهره تنها با یک حوله، را فراموش کنید و روتین های پوستی را به برنامه روزانه خود، اضافه کنید. این موضوع باعث می‌ شود تا رسیدن به روز عروسی؛ پوست سالم تر و شاداب تری، داشته باشید و گریم صورت برای شما راحت تر انجام شود.

این کار آنقدرها هم که تصور می کنید، سخت نیست. پاکسازی پوست شامل تخلیه جوش های سرسیاه و سرسفید، استفاده از اسکراب و استفاده از ماسک مناسب پوست صورت داماد می باشد. انجام این موارد باعث می شود طراوت و شادابی پوست، بیشتر گردد. در صورتی که شب ها پوست را با یک پاک کننده ملایم شستشو دهید و صبح روز بعد از یک مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید؛ سلول های مرده پوست از بین می رود و صورتتان صاف تر و شاداب تر، می شود.

حتی می توانید این کار را یک روز قبل از مراسم ازدواجتان انجام دهید تا در روز موعود زیرسازی پوست شما راحت تر انجام شود. البته توصیه می شود لایه برداری پوست را از چند هفته قبل، انجام دهید.

نکات کلیدی در گریم داماد

اصلاح صورت

علاوه بر پاکسازی پوست؛ اصلاح ریش و سیبیل داماد به فرمی متناسب با چهره او هم ضروری است. در صورتی که داماد ترجیح می دهد ریش ها را کامل بزند و یا به اصطلاح شیش تیغ کند؛ بهتر است برای پر کردن جای ریش و یکدست کردن سطح پوست از کرم های مخصوص این کار، استفاده شود.

مدل دادن به موها

به این منظور در وهله اول می ‌بایست موهای ابرو را کوتاه و مرتب کرده و پس از آن، با استفاده از وسایلی مثل سشوار، اتوی مو، ژل و تافت، موها را به فرمی که متناسب با چهره داماد باشد، مدل دار کنید. در صورتی که موهای سر داماد در قسمت هایی کم پشت تر باشد؛ می توان با اضافه کردن مو به شکل تکه ای یا پودری این نقص را برطرف کرد.

کانتور و گریم صورت

یکی از مهمترین مراحل در گریم داماد، کانتورینگ است. این موضوع باعث می‌ شود تمام نقص های چهره، پوشانده شود. از جمله کارهایی که می ‌توان با استفاده از هنر کانتورینگ انجام داد؛ می ‌توان به کوچک کردن و شکل دادن به بینی داماد، کشیده کردن یا کوچک کردن پیشانی و یا گرد کردن و پوشاندن نواقص صورت، اشاره کرد. حتی می توان از سایه های روشن روی قسمت هایی از چهره، استفاده کرد.

استفاده از کرم پودر برای چهره داماد باعث یکدست شدن پوست می شود. همچنین استفاده از پنکک همرنگ پوست هم پیشنهاد می گردد. در نهایت تمامی آنچه که برای گریم داماد انجام داده اید؛ می توانید با پودر فیکساتور، فیکس کنید. استفاده از فیکساتور مانع تعریق چهره در طول مراسم می گردد.

پوشاندن نواقص چهره با خطای دید

تکنیک هایی وجود دارد که می توانید برای متعادل سازی چهره در گریم‌ داماد، انجام دهید. برخی از این تکنیک ها باعث ایجاد خطای دید برای دیگران می شود. در واقع دیگران به واسطه این خطا می توانند چهره را بهتر و متناسب تر از آنچه که هست، ببینند. یک آرایشگر حرفه ای با در نظر گرفتن این تکنیک ها می تواند بهترین نتیجه را از گریم داماد بگیرد.

عدم زیاده‌ روی در گریم

آنچه که در گریم داماد بسیار حائز اهمیت است این است که می ‌بایست به صورت کاملاً نامحسوس باشد. اینکه رنگ های استفاده شده برای گریم صورت داماد به وضوح مشخص باشد، چندان جالب نیست و چهره داماد را یک چهره مردانه و مرتب نشان نمی ‌دهد. بنابراین توصیه می ‌شود هرگز در استفاده از لوازم آرایشی برای گریم داماد، زیاده روی نکنید. در این صورت چهره داماد کاملاً غیرمردانه شده و از حالت طبیعی، خارج می شود. به همین دلیل همواره توصیه می‌ شود از رنگ هایی با تناژ پوست داماد، استفاده شود و هیچ گاه از رنگ های زننده و بسیار روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست داماد، استفاده نگردد.

گریم داماد

نکته حائز اهمیت در زمینه گریم صورت داماد؛ توجه به فرم صورت است. در صورتی که آرایشگری تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد؛ می تواند بهترین گریم صورت را متناسب با فرم صورت داماد، انجام دهد. برخی از تکنیک ها تنها مختص صورت های کشیده بوده و برخی دیگر تنها برای صورت های گرد، استفاده می شود. بنابراین تشخیص فرم صورت یکی از مراحل اساسی و مهم در مبحث گریم و یا پیرایش داماد می باشد.

در شرایط امروزی و با وجود ویروس کرونا ممکن است نتوانید به هر آرایشگاهی، اعتماد کنید چرا که این مکان ها به دلیل عمومی بودن می توانند موجب انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر شوند. بهترین کار در چنین شرایطی استفاده از خدمات آرایشی داماد در محل و یا در منزل می باشد. با استفاده از این خدمات می توانید آرایشگاه داماد را به خانه بیاورید و با خیال راحت در محلی که خودتان تعیین می کنید، گریم شوید و یا کار اصلاح مو و صورت را انجام دهید. یکی از وب سایت هایی که این خدمات را به خوبی ارائه می دهد؛ سایت تیپ چین است. با مراجعه به این وب سایت به آدرس https://tipchin.com می ‌توانید درخواست خود را مبنی بر انجام خدمات آرایشی در محل، ثبت کنید.

 

 این مطلب را از دست ندهید: مراحل گرفتن مدرک آرایشگری مردانه 

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی :