header

آرایش مردانه

تعداد بازدید : 4221 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آرایش مردانه شاید در گذشته کاربردی نداشته است اما امروزه در آرایشگاه های مردانه علاقه مندان بسیاری دارد. گاها پیش آمد است که یک جوش ناخواسته قبل از یک مهمانی، شما را مکدر نموده است. در این حالت خیلی از مردان به دنبال لوازم آرایش بانوان هستند تا بتوانند این موارد را پوشش دهند. در این موارد آرایش مردانه اهمیت می یابد

آرایش مردانه شاید در گذشته کاربردی نداشته است اما امروزه در آرایش‌گاه های مردانه علاقه مندان بسیاری دارد. گاها پیش آمد است که یک جوش ناخواسته قبل از یک مهمانی، شما را مکدر نموده است. در این حالت خیلی از مردان به دنبال لوازم آرایش بانوان هستند تا بتوانند این موارد را پوشش دهند. در این موارد آرایش مردانه اهمیت می یابد. در این گونه از آرایش ها، متعادل سازی چهره بسیار مهم است زیرا آرایش مردانه می بایست به گونه ای باشد که صورت مردان مصنوعی و غیر طبیعی جلوه ننماید. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص متعادل سازی صورت و آرایش مردانه صحبت کنیم.

نکاتی که در آرایش مردانه لازم است تا به آن دقت شود:

باید در نظر داشت که آرایش مردانه به معنای زنانه نمودن صورت نیست. در این نوع از آرایش ها لازم است تا صورت متعادل سازی شود. لذا مردان نباید نگران یک تغییر بزرگ در صورت خود باشند. برای آرایش مردانه در خانه لازم است تا به موارد زیر دقت شود:

آرایش مردانه تخصصی

برای مرد ها توجه به ابرو ها بسیار مهم است زیرا این مورد می تواند تغییرات عظیمی را در چهره ایجاد نماید. لذا اولین گام برای متعادل سازی صورت استفاده از کرم های موبر است که می تواند موهای اضافی ابرو را حذف نماید. نکته مهم دیگری که در آرایش مردانه لازم است تا به آن دقت شود، محافظت از پوست می باشد. یک پوست با طراوت و شاداب می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی آقایان داشته باشد. در همین راستا می توان در زمان آرایش مردانه از یک کرم پایه مناسب استفاده نمود تا با تغییر رنگ جزئی صورت، درخشندگی را به آن بخشید. برای این مورد امروز کرم های کانسیلر، spf و ...  دارند که با توجه به رنگ پوست و نوع آن می توان از گزینه مناسب استفاده نمود.

نکته مهم دیگر در آرایش مردانه و متعادل سازی چهره، توجه به لب ها است. گاها بعضی از افراد به دلیل رطوبت کم و یا نوع آب و هوا دچار خشکی لب می شوند که این مورد در ظاهر آنان می تواند ناخوشایند باشد. امروزه در بحث متعادل سازی چهره می توان با یک نرم کننده یا مرطوب کننده معمولی این مشکل را برطرف نمود.

می بایست در نظر داشته باشید که هدف از متعادل سازی در واقع رفع عیوب و نواقص معمولی می باشد. گاها دور چشم افراد دارای هاله مشکی است یا پوست اشخاص بسیار زبر و خشک می شود. تمام این موارد با یک متعادلسازی معمولی که در بالا عنوان شد، برطرف می شوند. اما گاها نیز نیاز است تا آرایش مردان به صورت جدی تری انجام شود. این مورد را در آرایش داماد ها می توان مشاهده نمود. در زیر در خصوص آرایش مردانه داماد در روز عروسی صحبت خواهد شد.

 

 این مطلب را از دست ندهید: اصلاح ابرو مردان 

 

آرایش مردانه داماد

آرایش مردانه داماد شامل چه مواردی می شود؟

آرایش داماد به واقع به معنای استفاده از لوازم  های گریم متعدد نمی باشد بلکه هدف هماهنگی بین اجزای مختلف صورت برای زیباتر نشان دادن ظاهر افراد خواهد بود. در این موارد فعالیت اول یک آرایش‌گر مجرب، پاکسازی عمیق پوست می باشد.  لذا می توان از لایه بردار ها و اسکراب های مناسب با پوست استفاده کرد تا جوش های سر سیاه و سلول های مرده پوست جدا شوند. در این شرایط هم رنگ پوست شفاف تر می شود و هم کرم های زیرساز به راحتی جذب آن خواهند شد.
در گام دوم لازم است تا سیاهی های دور چشم حذف گردند. می توان به کمک یک کانسیلر به این هدف رسید. البته باید خاطر نشان شد، که تمام این موارد در حدی استفاده می شود ک پوست ظاهر صاف و یک دستی داشت باشد. باید عنوان نمود که پوست اقایان نسبت به خانم ها دارای کلاژن بیشتر می باشد. لذا عموما پوست اقایان چرب تر از خانم ها خواهد بود. با این توضیحات می توان نتیجه گرفت که مردها نیاز به مراقبت های پوستی بیشتری دارند.

 

 این مطلب را از دست ندهید: آشنایی کامل با پاکسازی پوست آقایان 

 

مورد دیگری که در آرایش مردانه اهمیت پیدا می کند، حالت و فرم چشم ها است. خانم ها با انواع مداد ها و سایه های چشم قادر هستند تا فرم چشم های خود را تغییر دهند. اما این مورد برای آقایان صادق نیست. لذا برای اینکه بتوان چشم را درشت تر و جذاب تر نشان داد ولیکن آرایش آن نیز به چشم نیاید، معمولا در گریم مرد ها از یک مداد چشم مشکی برای پر کردن فضاهای خالی بین مژه ها در پلک بالا استفاده می شود.

 

آرایش مردانه روزانه

برای داماد ها، عموما چند ماه قبل از روز عروسی توصی می شود که به جای صابون برای شست و شوی صورت از ژل ها و فوم های مخصوص استفاده گردد. زیرا آب و صابون به مرور زمان باعث کدر شدن پوست خواهند شد. حال آنکه ژل های شست و شو علاوه بر باز نمودن منافذ بسته پوست، رنگ پوست را نیز شفاف تر جلوه می دهند. البت در تهیه این ژل ها باید به ph پوست نیز توجه شود تا باعث خشک شدن یا چرب شدن بیشتر آن نگردد.

 

جمع بندی:

یک اقا اگر که به بحث مراقبت های پوستی اهمیت ندهد، به مراتب زودتر از سایر افراد دچار پیری پوست و چین و چروک خواهد شد. در همین راستا استفاده از یک کرم ضد آفتاب معمولی که دارای مواد آرایش‌ی نیز نمی باشد، می تواند گزینه خوب و موثری تلقی گردد.
در نظر داشته باشید که استفاده از لوازم مراقبتی پوست به معنای گریم یا آرایش مردانه نیست. بلکه با این روش ها شما می توانید ظاهر مرتب تر و شیک تری داشته باشید. در مورد آقایان اکثر لوازمی که در بازار وجود دارند، بیشتر خاصیت مرطوب کنندگی را از خود نشان می دهند. لذا بدون دغدغه می توان از آنها استفاده کرد.
با توضیحاتی که در بالا عنوان شد، می توان دریافت که اقایان نیز به صورت روزانه و یا برای مراسم های خاص به جهت مراقبت های پوستی نیاز به آرایش دارند. این آرایش چنانچه بر اساس اصول و قواعد باشد، نه تنها محسوس و غیر طبیعی نمی باشد، بلکه می تواند موجب اراسته تر نشان دادن ظاهر آنها نیز گردد. ابرو، لب، پوست و چشم، 4 عنصر تاثیر گذار برای آرایش مردانه می باشند.

 

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی :