header

هفت دشمن مو

تعداد بازدید : 888 تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم موهای نازکی داشته باشیم؛ حتی اگر این نازک شدن در قسمتی از سر باشد که دیده نمی‌شود. این موضوع مخصوصا زمانی اهمیت پیدا می‌کند که موهای‌ شما کم‌پشت هم باشد چون که در این صورت موهای شما کم‌پشت‌تر هم به‌نظر خواهد رسید. اگر بیش از حد معمول ریزش مو دارید، هنوز دیر نیست؛ شما می‌توانید تار موهای‌تان را حفظ کنید؛ به علاوه می‌توانید نازک شدن موهای‌تان را از بین ببرید.

قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم موهای نازکی داشته باشیم؛ حتی اگر این نازک شدن در قسمتی از سر باشد که دیده نمی‌شود. این موضوع مخصوصا زمانی اهمیت پیدا می‌کند که موهای‌ شما کم‌پشت هم باشد چون که در این صورت موهای شما کم‌پشت‌تر هم به‌نظر خواهد رسید. اگر بیش از حد معمول ریزش مو دارید، هنوز دیر نیست؛ شما می‌توانید تار موهای‌تان را حفظ کنید؛ به علاوه می‌توانید نازک شدن موهای‌تان را از بین ببرید.

بسیاری از جنبه‌های زندگی ما، از آنچه می‌خوریم گرفته تا نحوه آرایش موها، بر استحکام تارهای مو اثر می‌گذارند. از طرفی دیگر همانند عضلات و استخوان‌ها، موها هم با بالا رفتن سن شکننده‌تر و پراکنده‌تر می‌شوند که به معنی نیاز آن به مراقبت هدفمند خواهد بود. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که شاید ندانید نقش بسزایی در نازک شدن و ریزش موهایتان دارند. اگر نگران موهایتان هستید بهتر است نگاهی به این مطلب بیندازید تا شما هم جزو افرادی نباشید که این اشتباهات را انجام می‌دهند. پس با ما همرا باشید.

1- تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب باعث ضعیف شدن موهای شما می گردد. زیرا در صورت عدم تغذیه مناسب ویتامین و مینرال های لازم برای سلامت مو به آن نمی رسد، و باعث ریزش و ضعیف شدن موها می گردد. یک عادت تغذیه ای مناسب می تواند تا حدود زیادی مشکلات موهای شما را حل کند. سعی کنید در عادات تغذیه ای خود مصرف نمک و روغن را به حداقل برسانید. زیرا نمک و روغن باعث تضعیف ریشه مو و در نتیجه سبب ریزش و مشکلات مو می گردد. سعی کنید در طول روز از میوه و سبزیجات استفاده کنید.

2- استفاده بیش از حد از سشوار و اتوهای مو

استفاده بیش از حد از وسایل الکتریکی که دارای گرمای زیاد هستند باعث کاهش کیفیت موهای شما می گردد. زیرا استفاده بیش از اندازه از این وسایل سبب ریزش، کم حجمی و موخوره در موها می گردد. سعی کنید در صورت استفاده از سشوار و اتوهای مو به درجه حرارت آن ها دقت کنید و تا می توانید از این وسایل کمتر استفاده کنید.

هفت دشمن مو

3- رطوبت موهای خود را حفظ نکردن

عدم رطوبت موجود در هوا مخصوصا در فصل زمستان  باعث خشک شدن و در نتیجه شوره سر می شود. و حتی در موارد شدیدتر باعث اگزما در پوست سر می گردد. سعی کنید در فصل زمستان رطوبت موهای خود را حفظ کنید. شما می توانید با استفاده از روغن های طبیعی مانند زیتون، نارگیل و… به حفظ رطوبت در موهای خود در فصل زمستان کمک کنید و یا حتی میتوانید روغن نارگیل و یا زیتون و یا ترکیب هر دو را را گرم کنید و به مدت نیم ساعت روی ساقه موهای خود ماساژ دهید و موهای خود رابا کلاه مخصوص بپوشانید و سپس با شامپوی مخصوص موهای خود را بشویید. شما میتوانید قبل حمام رفتن این کار را انجام دهید.

4- مراقبت در زمان شانه زدن موها!

وقتی تارهای مو خیس هستند، بیش از هر زمان دیگری در‌معرض شکنندگی قرار دارند. پس بهتر است بیشتر مراعات موهای خیس را کنید. برای جلوگیری از شکنندگی و نازک شدن موهای‌تان، بهتر است بعد از کمی خشک کردن، آنها را در حمام شانه کنید و سپس از یک حوله خشک برای گرفتن نم موها استفاده کنید. هیچ وقت موهای خیس خود را نبندید.

مراقبت در زمان شانه زدن موها

5- شستن مو با آب داغ

هنگام دوش گرفتن سعی کنید موهای خود را با آب داغ نشویید. زیرا این کار سبب از بین رفتن چربی طبیعی پوست سر می شود در نتیجه باعث خشکی و شوره سر می گردد. و همچنین باعث از بین رفتن رطوبت موهای شما نیز می شود. موهای خود را با آب ولرم شستشو دهید. و اگر موهای خشکی دارید دو بار در هفته موهای خود را بشویید.

6- تحت کشش قرار دادن موها

به این معنی میباشد که موها را محکم ببندید، مثل بستن موها با کش به شکل دم اسبی و یا اینکه آنها را خیلی محکم ببافید. این کار علاوه بر آسیب رساندن به ساقه مو می‌تواند باعث ریزش مو از ریشه ی آن شود که در صورت تکرار به طاسی دایمی آن ناحیه منجر می‌گردد.

7-  از آفتاب در امان باشید

حتی اگر از برنزه کردن منصرف شده باشید، باز هم احتمالش هست که موهای شما در معرض پرتوهای فرابنفش باشند. این پرتوها به‌تدریج استحکام و خاصیت ارتجاعی موهای شما را ازبین می‌برند. قرار گرفتن در‌معرض نور خورشید در طولانی‌ مدت باعث تضعیف و شکستن تارهای مو می‌شود و ریزش مو را به‌دنبال دارد، پس زیر نور آفتاب حواس‌تان به موهای‌تان باشد.


اشتراک در شبکه های اجتماعی :